Periodontologo paslaugos

Gingivitas ir periodontitas

Pagrindinės periodonto ligos yra dantenų uždegimas arba gingvitas ir periodontitas Dėl nepakankamai kokybiškos paciento individualios burnos higienos ant dantų vainikų ir jų šaknų paviršių pradeda kauptis minkštojo apnašo sluoksnis. Dantenos parausta, išburksta, pradeda kraujuoti valant dantis, o vėliau ir palietus, valgant. Neretai dėl tokio dantenų jautrumo pacientai iš vis nustoja valytis dantis, kas veda į dar spartesnį ligos progresavimą. Minkštosios apnašos kalkėja, sukietėja, virsta dantų akmenimis, kurie nusėda virš ir po dantenomis. Nekreipiant dėmesio į dantenų kraujavimą, uždegimas plinta į gilesnius audinius, dantenos ima pūliuoti, gali būti jaučiamas skausmas, lydimas nemalonus burnos kvapo. Vėlaiu pradeda tirpti kaulas, formuojasi dantenų kišenės, dantys ima klibėti, tarp jų atsiranda tarpelių. Negydoma ši liga veda į dantų netekimą.

csm_ultra_units_mpt_total_persp-top_left_3x4_white_7a5eb2ba9c

Periodontologija – tai mokslas apie dantis supančių audinių ligas, profilaktiką bei jų gydymą. Periodonto ligos pagal formą skirstomos į lengvas, vidutinio sunkumo ir sunkias. Nuo to priklauso ir gydymo būdai bei metodika.

Periodonto ligų vystymąsi paskatina ir gydymą apsunkina gali lėtinės ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas, arba  kai kurie žalingi įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas.

Visų pirma, pacientas išsamiai apžiūrimas konsultacijos metu, įvertinama jo burnos būklė, išanalizuojamos rentgeno nuotraukos, pasiūlomos kelios gydymo alternatyvos.

 just smile periodontitas

Just smile periodontitas nuotrauka

Pirmoji gydymo stadija yra paprasčiausia, mažiausiai skausminga : jos metu pašalinami dantų akmenys ir minkštosios apnašos iki ir po gleivine, dantų šaknys bei dantys poliruojami. Kitaip tariant, atliekama profesionali burnos higiena. Pacientas mokomas taisyklingai valyti dantis namuose, naudoti tinkamas higienos priemones.

Vidutinio sunkumo periodontito gydymui dažniausia neprireikia sudėtingo gydymo – tai nustatoma pagal dantenų kišenių gylį. Dažnai atliekamas kiuretažas. Tai tarsi tarpinė procedūra tarp profesionalios higienos ir chirurginio dantenų gydymo. Jos metu, vietiškai nuskausminus, dantenų „kišenės“ mechaniškai išvalomos ir apdorojamos antibakteriniais medikamentais.

Sunki periodontito forma – jei kišenės 5-6 mm ar didesnės, reikalingas ir chirurginis gydymas. Paprastai atliekama taip vadinamoji lopo operacija. Jos prireikia, kai esant pažengusiam periodontitui konservatyvus gydymas būna nepakankamai efektyvus. Lopo operacijos metu vietiškai nuskausminus atkeliamas dantenų-antkaulio lopas, prieinama prie dantų šaknų ir kaulo. Šalinami pažeisti audiniai, suformuojamas naujas dantenų ir kaulo reljefas. Esant reikalui taikoma kaulinių defektų regeneracija kaulo pakaitalais.


Danties vainiko prailginimo operacija.

Ši procedūra reikalinga prieš protezavimą arba plomabavimą, kai išlikusio danties aukštis yra nepakankamas pagaminti vainikėlį arba defektas (kariesas)  yra po dantenomis ir kokybiškai užpombuoti nėra gamimybės. Aplink protezuojamą ar plombuojmą dantį yra sumažinamas dantenų, o kartais ir kaulo aukštis. Sugijus dantenoms (jau po trijų savaičių) danties kraštas ar defekto vieta lieka virš dantenų, kas leidžia kokybiškai atlikti danties plombavimą ar protezavimą.


Gingivektomija

Tai procedūra, kurios metu chirurgiškai pašalinama dalis dantenų audinių. Paprastai atliekama skalpeliu nupjaunant nepageidaujamą dalį dantenų krašto. Gingivektomija atliekama vietinėje nejautroje, todėl yra neskausminga.

Liežuvio arba lūpos pasaitėlio plastika. Kai kurių žmonių lūpos ar liežuvio pasaitėlis būna labai trumpas ir tai apsunkina liežuvio ar lūpos judesius, kalbą, gali būti skausminga ar net daro įtaką dantų padėčiai. Pasaitėlyje padaromas nedidelis pjūvis ir šis atlaisvinamas.

Periodontologo paslaugų kainos | Kontaktai