Dantų implantacija

Dantų implantacija – odontologijos procedūra, kurios metu profesionaliai atkuriami vienas, keli ar visi prarasti dantys. Tai – geriausias dantų atstatymo būdas: implantuojant išvengiama greta esančių dantų šlifavimo, kuris reikalingas norint suprotezuoti dantis tiltiniu protezu.

Gydymas atliekamas naudojant dantų implantus. Tai nedideli specialūs sraigteliai, kurie netekus danties įsriegiami į žandikaulį kaip šaknies pakaitalas. Kaulas suauga su implantu ir šis tampa tvirtu pagrindu fiksuojamiems dantų vainikėliams, tiltiniams protezams ar plokštelėms.

image
Ar Jūs – tinkamas kandidatas procedūrai?
  • Praradote vieną, kelis ar daugiau dantų.
  • Jūsų dantys – negrįžtamai pažeisti, būtinas šalinimas.
  • Netekęs dantų, susiduriate su kramtymo, fonetikos, virškinimo ar kitomis problemomis.
  • Kompleksuojate dėl estetikos.
  • Norite užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui.

Jeigu bent į vieną punktą atsakėte teigiamai, Jums reikalingas dantų atkūrimas implantais! Delsti negalima – laiku neatkūrus dantų, sutrinka kramtymas, atsiranda virškinimo sistemos ligų, nyksta žandikaulio kaulas, kinta paciento veido bruožai ir lydi nuolatiniai kompleksai dėl prastos estetikos.

Dantų implantavimo būdai
01 Kai trūksta vieno danties

Jei netekote vieno danties, užtenka vieno implanto bei danties vainikėlio ant jo. Gali būti taikomas laiką tausojantis vienmomentės implantacijos metodas – to paties vizito metu pašalinamas dantis ir įsriegiamas implantas. Jeigu šis gydymo būdas netinka, atliekama tradicinė implantacija – implantas sriegiamas audiniams sugijus po danties šalinimo.

Žiūrėti vaizdo įrašą
02 Kai trūksta kelių dantų

Jei netekote kelių greta esančių dantų, paprasčiausias gydymo būdas būtų dantų implantų tiltelis. Šiuo atveju dažniausiai užtenka dviejų implantų bei prie jų besifiksuojančių sujungtų danties vainikėlių.

Žiūrėti vaizdo įrašą
03 Kai trūksta visų dantų

Jei jūsų viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje trūksta visų dantų, siūlome kelias jų atkūrimo galimybes:
1) Visų vieno žandikaulio dantų atkūrimas, įsriegiant 4 implantus: įsriegus implantus, tvirtinamas fiksuojamas plokštelinis protezas. Tai gana ekonomiškas būdas greitai atkurti visas dantų funkcijas.
2) Visų vieno žandikaulio dantų atkūrimas, įsriegiant 6 implantus: norint geresnės atramos ir estetikos, sriegiame didesnį implantų skaičių. Dantys protezuojami dantų vainikėlių tiltais.
3) Visų vieno žandikaulio dantų atkūrimas, įsriegiant 2 implantus: tai pats ekonomiškiausias metodas. Į žandikaulį sriegiami tik 2 implantai, ant kurių tvirtinamas išimamas plokštelinis protezas.

Žiūrėti vaizdo įrašą
image
Dantų implantacijos eiga
  • Prieš procedūrą būtina specialisto konsultacija: jos metu įvertinama paciento burnos ir dantų būklė, nutariama dėl efektyviausio gydymo metodo.
  • Jeigu dėl uždelsto gydymo prarasta daug žandikaulio kaulo, gali būti atliekamos papildomos procedūros, pavyzdžiui, kaulo priauginimo operacija augmentacija).
  • Pritaikius nejautrą, į buvusio danties vietą įsriegiamas danties šaknies pakaitalas, implantas.
  • Dantys ant implantų atkuriami laikinais protezais.
  • Implantams sugijus su kaulu, tvirtinami nuolatiniai dantų protezai.
Po procedūros

Pirmomis dienomis po dantų implantacijos venkite didelio fizinio krūvio. Keletą valandų žaizdelė gali kraujuoti, tai – normalu. Norėdami mažinti patinimą, prie žaizdos galite laikyti į audeklą suvyniotą ledo pūslę. Taip pat vartokite gydytojo paskirtus medikamentus.

Pirmą parą po operacijos negalima skalauti burnos, vartoti karšto maisto, gėrimų, rekomenduojama vengti kietų maisto produktų.

Pacientų atsiliepimai

Nijolė:

„Atkūrus dantis, pasikeitė ne tik išvaizda, bet ir emocijos. Nebekompleksuoju, esu linksmesnė, gerokai daugiau šypsausi dūkdama kartu su savo anūkais.“

Juozas:

„Dėkoju komandai už dantų atkūrimą. Nepatyriau komplikacijų, puikūs gydytojai nuramino ir padėjo susigrąžinti galimybę kramtyti, kalbėti, juoktis.“

Atsakome į Jūsų dažniausiai užduodamus klausimus:

Ar tai skausminga?

Prieš procedūrą atliekamas nuskausminimas, todėl pacientai nepatiria nemalonių pojūčių gydymo metu.

Kokie implantai naudojami dantų atkūrimui?

Gydymo metu naudojami itin aukštos kokybės šveicariški STRAUMANN implantai, kurie tinka įvairiems klinikiniams atvejams, puikiai suauga su kaulu ir užtikrina daugiau nei 99 proc. prigijimo rodiklius!

Kiek laiko tarnauja implantai?

STRAUMANN implantams suteikiama viso gyvenimo garantija! Tinkamai prižiūrint, restauracijos džiugina ilgus metus.