Dantų griežimo ir dilimo profilaktika (Bruksizmo gydymas)

Bruksizmas – tai nevalingas griežimas dantimis, dažniausiai pasireiškiantis nakties, miego metu. Šią būklę gali sukelti psichologinės priežastys – nuolatinė įtampa, stresas, nerimas, psichologinės traumos ar depresija. Taip pat šią būklę gali sąlygoti miego sutrikimai, vartojami medikamentai ir ortodontiniai veiksniai – susigrūdę dantys, netaisyklingas sąkandis.

Negydant bruksizmo, dantys toliau dėvisi, mažėja jų atsparumas įvairioms ligoms bei uždegimams, didėja dantų jautrumas.

image
Ar Jūs – tinkamas kandidatas procedūrai?
  • Jūsų dantų okliuziniai (kramtomieji) paviršiai labai nudilę.
  • Jaučiate išaugusį dantų jautrumą ar net skausmą, ypač – kandant, kramtant maistą.
  • Jaučiate žandikaulio, veido srities, galvos skausmus.
  • Jums pasireiškia stiprus dantų sukandimas.
  • Artimieji pastebėjo, kad nevalingai griežiate dantimis.

Jeigu bent į vieną punktą atsakėte teigiamai, Jums gali būti reikalingas profesionalus bruksizmo gydymas!

Bruksizmo gydymo galimybės
01 Apsauginės kapos.

Tai individualiai, pagal paciento dantų formą pagamintos kapos, dėvimos miego metu. Šis aparatas apsaugo dantis nuo kontaktavimo tarpusavyje ir leidžia išvengti skausmingų bruksizmo pasekmių.

02 Ortodontinis gydymas

Tam tikrais atvejais dantys nevalingai kontaktuoja tarpusavyje dėl netinkamo išsidėstymo lanke, sąkandžio problemų. Tokiu atvejų turi būti taikomas veiksmingas ortodontinis gydymas – breketai, dantų plokštelės arba nematomos dantų tiesinimo kapos.

03 Chirurginis gydymas

Bruksizmą sukelti gali ir žandikaulio sąnario sutrikimai. Jeigu konservatyvūs gydymo metodai nepadeda, gali prireikti chirurginio gydymo.

04 Streso mažinimas.

Dažnu atveju dantų griežimą sukelia įtampa, nerimas, pervargimas, todėl gali tektu sumažinti darbo krūvį, vengti kitų stresą iššaukiančių veiksnių.

Po procedūros

Atlikus bruksizmo gydymą, būtina ir toliau stebėti pacientą, įsitikinti, kad ši sveikatos problema neatsinaujins. Rekomenduojama ir toliau naktimis dėvėti apsaugines bruksizmo kapas.

Pacientų atsiliepimai

Ugnė:

„Ačiū už tokį švelnų ir veiksmingą bruksizmo sukeltų problemų gydymą. Gydytojai atkūrė nusidėvėjusius, pažeistus mano dantis, todėl nebejaučiu diskomforto kramtant ir šypsantis.“

Laurynas:

„Pritaikytos bruksizmo kapos jau davė gerus rezultatus – išnyko žandikaulio, galvos skausmai, jaučiuosi darbingesnis.“

Atsakome į Jūsų dažniausiai užduodamus klausimus:

Ar bruksizmas jaučiamas?

Šis procesas dažniausiai nejaučiamas, nes vyksta miego metu. Apie prasidėjusią problemą išduoti gali tik pastebimi dantų pažeidimai, jų pajautrėjimas, jaučiami žandikaulio ar galvos skausmai.

Ar kapos netrukdys miegant?

Sukandiminės bruksizmo kapos gaminamos idealiai atkartojant paciento dantų anatomiją, todėl puikiai prisitaiko burnoje. Nors prie kapų tenka šiek tiek priprasti, jau po kelių dienų ši priemonė nekelia jokio diskomforto poilsio, miego metu.

Ar estetinis nusidėvėjusių dantų atkūrimas gali apsaugoti nuo bruksizmo?

Šio sutrikimo metu dantys dėvisi, gali aptrupėti, lūžinėti. Deja, vien tik estetinis dantų atkūrimas plombuojant ir protezuojant bruksizmo problemos neišspręs, dantys toliau dėvėsis ir ateityje juos reikės atkurti iš naujo.